Prekių krepšelis
0 prekių
 
Populiariausi
 

Nardų taisyklės

Nardai – tai labai senas stalo žaidimas dviems žmonėms. Naudojama speciali lenta, po 15 šaškių kiekvienam žaidėjui ir du kauliukai ėjimams. Žaidimo tikslas: anksčiau už priešininką nuimti visas šaškes nuo lentos. Šaškę galima dėti ant neužimto trikampio arba to, kuriame yra viena priešininko šaškė. Taip pat galima šaškę dėti ant savų šaškių – nesvarbu kiek jų yra tame trikampyje. Kai iškrenta du vienodi kauliukai, einama keturis kartus po tiek, kiek iškrito. Pvz., iškrito 3 ir 3, vadinasi einama 3+3+3+3. Kai savo šaškę uždedame ant vienos priešininko šaškės, pastaroji "numušama" nuo lentos ir dedama ant vidurinės pertvaros. Dabar priešininkas išmetęs kauliukus pirmiausia privalo nukelti šią šaškę, pradedant nuo pradžių (nuo 24 trikampio). Jei tai neįmanoma, ėjimas praleidžiamas. Kitų šaškių judinti negalima! Todėl reikia stengtis, kad lentoje būtų kuo mažiau pavienių šaškių.

Kai visos šaškės pasiekia paskutinį lentos ketvirtį (6-1 trikampius), galima jas nuimti nuo lentos. Tai daroma taip: ritami kauliukai; jei, pvz., iškrito 3 ir 6, galima nuimti ant trečio ir šešto trikampio esančias šaškes. Jei nėra šaškių, kurias galima nukelti, galima su esančiomis šaškėmis eiti pirmyn. Pvz., iškrito 3 ir 6, tačiau trečiame trikampyje šaškių nėra; tuomet galima nuimti šaškę nuo šeštojo trikampio, o šaškę nuo penkto arba ketvirto trikampio perkelti pirmyn (ant 2 ar 1 trikampio).

Kai žaidėjas pirmas nukelia visas šaškes, o priešininkas dar nenukėlė nė vienos – jam tai dvigubas pralaimėjimas (kaip sakoma, "sausai"). Jei priešininkas spėjo nuimti bent vieną šaškę, tai yra paprastas pralaimėjimas. Na, o jeigu nukėlus visas šaškes priešininko šaškė vis dar yra "numušta" arba yra varžovo paskutiniame ketvirtyje, tai laikoma trigubu pralaimėjimu.